“Hayri Başkanı kutluyorum”

0
19
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bursa’daki bir dizi toplantıların ardından Mudanya Bademli Mahallesi’nde düzenlenen toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.
Mudanya’da Belediye Başkanlık makamını ziyaret eden Kılıçdaroğlu’na Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz çeşitli hediyeler verdi. Yemeğin ardından Bademli Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi’ndeki Zübeyde Ana Çocuk Akademisi’nin toplu temel atma töreninde yapımı tamamlanan ilçenin çeşitli yerlerindeki Cumhuriyet Parkı, Atatürk Parkı, Tekel Parkı, Arnavutköy Yat Limanı, Taş Mektep Restorasyonu, Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi, Yeni Mahalle Kültür ve Sanat Merkezi, halı ve basket sahaları, Atatürk Çeşmesi, Siteler Parkı, Güzelyalı Mini Çarşılar projelerinin temel atma ve açılışları gerçekleştirdi.
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, CHP Bursa İl Başkanı, CHP Bursa Milletvekilleri, Mudanya İlçe Başkanı, Mudanya CHP Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşların katılım gösterdiği açılışta Başkan Türkyılmaz, “Mudanya’da 25 yıl sonra 30 Mart 2014 akşamı bir güneş doğdu. Bu güneş sosyal demokrasinin, özgürlüklerin, barışın ve kardeşiliğin, CHP’nin istikrar güneşi idi. Göreve geldiğimiz 43 aylık süreçte, ilçede 30 yıldır yapılmayan hizmetlerin çoğu bu süreçte yapıldı. Mudanya’da sosyal demokrasi rüzgarları esmekte insanlarımız, mutlu, huzurlu, özgür olup barışın ve kardeşiliğin tesis edildiği ilçede huzur kenti olduk. Artık gülümsemeye devam edin, Nilüfer’deki gülümsemeye devam edin, Mudanyada’sınız dendi. Bu süreç devam edecek ve 2019’da Mudanya’da 9 il ve ilçelerini kazandığımızda Bursa’mızın geleceğine inancımız sonsuzdur. Bu duygu düşüncelerle yeni atılan temel ve yapımı biten tesislerin tüm hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Borçlu aldığı Belediye’yi hizmet yapan bir Belediye haline getiridiği için Hayri Başkanı kutluyorum. Belediye başkan arkadaşlarıma 2 temel konuda dikkatli olacaksınız dedim. İlki seçildikten sonra hiçbir ayrım yapmayacaksınız. Bu anlayış Cumhuriyetin ve insan haklarına saygı gösterme anlayışıdır. İkinci konu harcadığınız her kuruşun hesabını vereceksiniz. Zübeyde Ana Çocuk Akademisi’nin temelini atacağız. Bir toplumun geleceği çocuklarına vereceği eğitime bağlı olup bu eğitimle Türkiye çağdaşlığa ulaşmış olur. Bugün Türkiye’nin en büyük kreşinin temelini atıyoruz, ileride bittiğinde açılışını da birlikte yaparız. Ben böyle güzel bir temeli attığım için son derece huzurlu ve mutluyum, hepimize hayırlı olsun” dedi.

ÖMER BİLİK
11.11.2017

Kılıçdaroğlu (2)

Kılıçdaroğlu (3)

Kılıçdaroğlu (4)

Kılıçdaroğlu (5)

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK