Mudanyalı esnaflar belgelendi

0
26

Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Osmangazi Mesleki Eğitim Merkezi’nin düzenlediği ustalık ve kalfalık sınavını bitiren 80 esnaf ustalık ve kalfalık belgelerini düzenlenen törenle aldılar.
Mudanya Erol Âla Restoran salonunda düzenlenen ustalık ve kalfalık belge törenine Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, BESOB Başkanı Arif Tak, Osmangazi Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Dilara Aslan ve belge almayı hak eden 80 esnaf katıldılar. Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Emir Ali Usta, “Çeşitli branşlarda girdiğiniz sınavları başarıyla bitirip aldığınız ustalık ve kalfalık belgeleri yarın meslek kapsamına girdiğinde bir daha okula gitmenize gerek kalmayacak ve bu belgeleri olmayanlar işyeri açamayacaklar. Belgeleriniz hayırlı olsun” dedi.
Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer tüm katılan esnafların aldığı ustalık ve kalfalık belgelerinin hayırlı olması temennisinde bulunurken Tak ve Usta kendisine desteklerinden dolayı plâket verdi. BESOB Başkanı Arif Tak, “Her şeyin başı eğitim, eğitim, eğitim. Mudanya bu yönden şanslı çok şanslı onları eğitime yönlendiren bir başkanları var. Her şeye rağmen esnaf ve sanatkârlar eğitimsiziz, bunu kabul etmek durumundayız. Eğitim konusunda çok titiz ve bilgili olmamız gerekir. Ekmek paramızı kazanabilmek için çok daha ileri adımlar atarak bilinçli çalışmamız gerekiyor. Ben değerli başkanınız Emir Ali Usta’yı tebrik ediyorum, esnafına eğitim konusunda verdiği çaba için kendisini kutluyorum. Ayrıca Emir Ali Usta’ya sahip çıkmanızı istiyorum” dedi. Daha sonra protokol Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu kalfalık ve ustalık belgelerini esnaflara dağıttı.

ÖMER BİLİK
27.11.2017

Emir Ali Usta

Esnaf (1)

Kaymakam

Sözer, Tak, Usta

PAYLAŞ

YORUM YOK