AK Gençlikten öğretmenlere vefa

0
40
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammet İzzet Dursun ve yönetim kurulu üyeleri görevdeyken rahatsızlıktan ve görevi başındayken şehit olan öğretmenlere vefa olarak ağaç fidanı dikimi gerçekleştirdi.
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Dursun ve yönetim kurulu üyelerinin “Her öğrenci bir fidandır, Türkiye’nin en iyi fidanları emin ellerdedir” projesi kapsamında Mudanya Güzelyalı Cafer Yener İlkokulu bahçesine 10 adet mavi selvi fidanını öğretmen ve öğrencilerle birlikte diktiler. Başkan Dursun, amaçlarının fidanları öğretmen gününde dikmek olduğunu ancak okul müdürü Erdal Sarıkan ile yapılan görüşmenin ardından bu fidanları görevleri başındayken hastalanıp hayata veda eden okul kurucusu Müdür İsmail Çubukçu, Müdür Şükrü Adıgüzel, öğretmen Mesut Altun ve Güneydoğu’da haince şehit edilen Aybüke Yalçın ile Nurettin Yılmaz adına dikme kararı aldıklarını belirtti.
Okul bahçesine 10 mavi selvi fidanını öğretmen ve öğrencilerle birlikte dikilmesinin ardından okul müdürü Erdal Sarıkan, “AK Partili gençlerimizin hem çalışırken hayatını kaybeden hem de görevi başında şehit öğretmenlerimizin anısına fidan dikme istekleri bizi çok duygulandırdı. Okulum ve öğretmenlerimiz adına kendilerine teşekkür ediyoruz, dikilen 10 ağaca gözümüz gibi bakacağız” dedi.
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammet İzzet Dursun, “Biz bu fidan dikimini 24 Kasım öğretmenler gününde gerçekleştirmeyi planladık. Ancak Okul Müdürümüzle birlikte Cafer Yener İlkokulu’na emeği geçip aramızdan ayrılan ve Güneydoğu’da şehit öğretmenlerimiz için bu dikimi gerçekleştirme fikri bize çok özel ve güzel geldi. Gençlik Kolları olarak bizim projemiz, (Her öğrenci bir fidandır, Türkiye’nin en iyi fidanları emin ellerdedir) olup, hayattan ayrılan öğretmenlerimiz için fidanları dikmek bizi çok duygulandırdı. Ülke genelinde fidan anlamında gençlik kollarımızın bu faaliyetleri bizi Türkiye’ye rol model olarak göstermektedir, daha birçok fidan dikiminde bulunacağız” dedi.

ÖMER BİLİK
28.11.2017

Ağaç (2)

Ağaç (3)

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK