Kumyaka narenciyesi tezgaha çıkacak

0
18

Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Mudanya Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan, Kumyaka Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ramiz Batmaz’la Kumyaka narenciyesini değerlendirmek üzere görüş birliğine vardı.
Kumyaka’da hava akımlarının etkisiyle doğal olarak yetişen mandalina, portakal, kivi, avokado, limon, şadok, greyfurt ve portakal karışımı ağaç kavunu olarak bilinen meyveler Mudanya’da belirli günlerde kurulan Mudanya Meyve Üreticileri Birliği pazarlarında tüketici ile buluşacak.
Kumyaka Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramiz Batmaz’la görüşen Birlik Başkanı Aydoğan Kumyakalıların bahçelerinde doğal olarak yetişen narenciye ürünlerinin olabildiğince değerlendirilmesi için ürünü üretici pazarlarına taşımak istediklerini ve başkanı Batmaz’ın olumlu yanıt vermesiyle harekete geçtiklerini belirtti. Aydoğan “Doğal ürün sağlığımız için kıymetlidir. Dalından yere düşerek heba olan böylesine güzel ürünleri halkımızla buluşturmak istedik” dedi.
Kooperatif Başkanı Batmaz, “Bahçelerimizde bolca üretilen birbirinden lezzetti narenciye ürünlerini Kumyaka kadınları reçel ve marmelat yaparak ekonomimize kazandırmakta. Ancak ürün bolluğu nedeniyle belli bir miktar narenciye ya dalında kurumakta ya da toprağa düşerek heba olmaktadır. Birlik Başkanı Aydoğan’a bu düşüncesinden dolayı teşekkür ediyor projenin halkımıza faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

ÖMER BİLİK
28.11.2017
Narenciye (1)

Narenciye (3)

PAYLAŞ

YORUM YOK