Mudanya’da çaylar zamlandı

0
35
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın 2016 yılında 1 lira olarak verdiği çay ve benzeri içecek fiyatlarına 2018’in ilk günü gelen zamlar yansıyarak kahvelerde çay 1 lira 25 kuruşa çıktı.
İki yıldır 1 liradan satılan çayların maliyet ve esnafın kiralarını karşılayamadığını belirten Oda Başkanı Emir Ali Usta, “Mudanya’da Belediye’ye ait olan dükkânların yaklaşık yüzde 300’lere varan kira artışlarıyla zor günler geçiren esnaflarımız çareyi zam yapmakta buldu. Bu zamlar yapıldığında ben Mudanya’nın kira şirazesinin kaçacağını söylemiştim ve nitekim de kaçtı. Bu zamlar gelince esnaf da bizden haliyle zam istedi. Şu unutulmamalıdır ki Esnaf Odaları esnafın sendikasıdır ve bize bağlı bulunan esnafımızı düşünmek zorundayız. Biz de kira zamlarından sonra çayı 1 lira yaptık, şu andan itibaren de 1 lira 25 kuruşa çıkardık. Bizim verdiğimiz fiyat maksimumdur esnaflar bunu istedikleri gibi uygular ama üstüne çıkamazlar” dedi.
Kahvehanelerde çay fiyatı 1 liradan 1 lira 25 kuruşa çıkarken kahve fiyatı 3 liradan 4 liraya, çay bahçelerinde ise çay 2 liradan 3 liraya çıktı.

ÖMER BİLİK
2.1.2018

Çay

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK