Esentepe Hastanesi’nden eğitime destek

0
11
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Özel Esentepe Hastanesi, Mudanya’da eğitim öğretim yapan devlet okullarının spor malzemesi ihtiyacını karşıladı. İkbal Betül Ali İhsan Çilingiroğlu Ortaokulu’nda düzenlenen törenle okullara malzemeleri teslim edilirken, Esentepe Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Kopal, eğitime bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye devam edeceklerini söyledi.
Mudanya Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren okulların spor malzemesi ihtiyacı Özel Esentepe Hastanesi ve Mudanya Köyleri Yardımlaşma Derneği (MUYAD) tarafından karşılandı. Öğrencilerin beden eğitimi derslerinde kullanacakları toplar, raketler ve jimnastik minderine kadar tüm malzeme ihtiyaçları eğitim kurumlarına dağıtıldı.

TÖRENLE TESLİM EDİLDİ
Mudanya İkbal Betül Ali İhsan Çilinğiroğlu Ortaokulu Spor Salonu’nda düzenlenen törene Esentepe Hastanesi’ni de bünyesinde bulunduran Kopal Sağlık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Kopal, MUYAD Başkanı Sahip Keçici, okul idarecileri ve beden eğitimi öğretmenleri katıldı.

“BÜYÜK MUTLULUKLA DESTEK VERİYORUZ”
Özel Kopal Sağlık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Topal da yaptığı açıklamada, eğitimin önemine dikkati çekerek, her zaman eğitim öğretime ellerinden gelen desteği verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi. Türkiye’de yaşanan insanların hepsinin elinden geldiğinde eğitim öğretime katkıda bulunması gerektiğine vurgu yapan Kopal, “Severek ve büyük mutlulukla yaptığımız bu katkıya vesile olan MUYAD Başkanı Sahip Keçici, Beden Eğitimi Öğretmeni Şükran Kaya ve gazeteci Alpaslan Yıldız’a teşekkür ediyorum. Eğitime destek vermekten büyük kıvanç duyuyorum” dedi. MUYAD Başkanı Sahip Keçici de daha önce okullara ve öğrencilere destek verdiklerini, bundan sonra da destek vermeye devam edeceklerini kaydetti.

36 OKULA SPOR MALZEMESİ
Özel Esentepe Hastanesi ve MUYAD’ın sağladığı spor malzemeleri Mudanya’daki 36 okula dağıtıldı. Törenin ardından malzemeler eğitim kurumlarının yöneticileri ya da beden eğitimi öğretmenlerine teslim edildi. Teslim edilen malzemeler arasında futbol topları, basketbol topları, voleybol topları, hentbol topları, badminton top setleri, badminton raket setleri, tenis topu setleri, jimnastik matı setleri, jimnastik minderleri ve tatami minderleri yer alıyor.

esentepe2

esentepe3

esentepe4

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK