TDP’den öğrencilere eğitim toplantısı

0
8
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya İlçe Emniyet Müdürlüğü TDP (Toplum Destekli Polis) Büro Amirliği ilçedeki okullardan gelen istek üzerine öğrencilere emniyetle ilgili çeşitli konuları içeren eğitim verdi.
TDP Polislik Büro Amirliği’ne gelen talep üzerine geçtiğimiz gün Mudanya Güzelyalı Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 7 öğretmen 11. Sınıfların Halkla İlişkiler, Elektrik ve Bilişim sınıflarından 90 öğrencinin katıldığı eğitim semineri verildi. Büro Amiri Komiser Yardımcısı Ömer Özgül, Polis memuru Ayşegül Yalçınkaya ve Celal İnam tarafından öğrencilere çeşitli bilgiler verildi. Toplantıda öğrencilere, güvenli İnternet kullanımı, İnternet kullanımındaki sosyal ağların yasalar karşısındaki yaptırımları, sorumlulukları, siber suçlar, güvenli motosiklet kullanımı, trafikte yaya halde cep telefonunda kulaklık kullanımının yarattığı tehlikeler ve kazalar konuları görsel içerikli videolarla anlatıldı.
Daha sonra Komiser Yardımcısı ve polisler karşılıklı soru cevaplarla öğrencilere verilen eğitim konularında açıklayıcı bilgiler verdiler. Büro Amiri Komiser Yardımcısı Özgül, talep geldiği takdirde bu tür eğitimin sorumluluk bölgelerindeki tüm okullara verilebileceğini belirtti.

ÖMER BİLİK
8.1.2018

TDP (1)

TDP (2)

TDP (3)

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK