Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

0
12
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya Kaymakamlığı’nca kurum amirleri, müdürleri ve muhtarlarla gerçekleştirdiği İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı Müftülük toplantı salonunda yapılıp karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.
Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer’in başkanlığındaki toplantıda kurum amir ve müdürleri mahalle muhtarlarının sorunlarını dinleyip notlar alıp, muhtarlara aydınlatıcı bilgilerin yanı sıra izleyecekleri yollar hakkında bilgiler verdiler.
Toplantıya Kaymakam Sözer’in yanı sıra SG Güney Marmara Grup Komutanı Kurmay Yarbay Muhammet Ali Kandemir, Jandarma Komutan Vekili Bnb. Mehmet Barış Bozkurt, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Dursun, mahalle muhtarları katıldılar. Mudanya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Doğru, 2017’de yağan aşırı kar yağışından dolayı zeytin ağaçlarında meydana gelen zararlardan dolayı Bakanlık’ça üreticinin borç erteleme işlemi gerçekleştirilip bugüne kadar 180 başvuru aldıklarını belirtti. Doğru, 15.01.2018 tarihi itibariyle de borç ertelemelerin sona ereceğini belirtip zarar gören üreticilerin İlçe Tarım’a müracaat etmelerini belirtti. Emniyet Müdürü Dursun ise polis sorumluluk bölgesindeki metruk bina ve terk edilmiş araçların da muhtarlarca kendilerine bildirmelerini istedi. Mudanya Orman İşletme Şefi Adnan Acar, İlçenin geniş arazi kesimine fıstık çamı ağaçları dikimine devam ettikleri belirtip muhtarların kaçak kozalak toplayan kişileri engellemeleri konusunda uyardı.
Mudanyalı bazı muhtarlar boş arazilerin döküm alanına kiralandığını belirtip aşırı yüklü moloz kamyonlarının yollara zarar verip mahallelerin içerisinden geçerken de binalar ve okula zarar verdiklerini belirtip önlem alınmasını istediler. Toplantı daire amir ve müdürlerinin muhtarlarla fikir alışverişinden sonra sona erdi. Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, “Her yıl düzenli olarak yaptığımız ilçe koordinasyon kurulu toplantısında daire amir ve müdürlerimizi muhtarlarımızla buluşturduk. Sorunlarımızı kurumlar arasındaki istek ve arzuları, muhtarlarımızın kurumlar ile ilgili taleplerini, dileklerini çözme fırsatı bulduk. Kurumlar arası koordinasyon gerektiren problemlerimizi burada istişare ederek çözüm noktaları üretmek için bu toplantıları yapıp bu toplantıların çok önemli olduğunu düşünüp toplantılarımız devam edeceğiz” dedi

ÖMER BİLİK
11.1.2018

Koordinasyon (1)

Koordinasyon (3)

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK