Mudanyalı emekli kardeşler paylaşıyorlar

0
15
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanyalı iki emekli kardeş Bayan Berrin Gültekin ve Saime Dergi emekli olduktan sonra kendilerini hayır işlerine adadılar.
İki Kardeş “Varlığı ve Yokluğu Paylaşmak” sloganıyla yola çıktılar. Bugüne kadar ihtiyaç sahibi kişilere yardım eden iki kardeş bu kez Muş Hasköy Milli Eğitim Müdürü’nün çağrısı üzerine Muş’taki okullarda eğitim alan 183 yetim çocuğa çeşitli ihtiyaç malzemelerini gönderdiler.
Mudanya Mütareke İlköğretim Okul Öğretmeni Cesim Atalay katkılarıyla Muş okullarına yardımlar hazırlandı ve kargoya verildi. Berrin Gültekin ve Saime Dergi kardeşler 3 yıldır öncelikle Mudanya ve Güzelyalı’daki okullarda ihtiyaç sahibi çocuklara mont ve bot alarak sosyal sorumluluk kapsamında yardımları gerçekleştirdiler. İki kardeş ayrıca, ihtiyaç sahiplerine kırtasiye, öğrenci bursu tedariki, iş arayan kadınlara iş bulma gibi her konuda birlik olup topluma destek vermeye çalışıyorlar.
Kardeşler, “Bu hizmetlerimiz esnasında duyduğumuz bize bildirilen başka şehirden de ihtiyaç sahiplerine kırtasiye ve giyim konusunda yetişmeye çalışıyoruz. Whats App’ta bizim gibi hayır işleri yapmak isteyen arkadaşlarla (Varlığı ve Yokluğu Paylaşmak) adıyla gönüllülerden oluşan bir grup kurduk. Ayrıca “Pekey” adıyla diğer bir grubumuzla ikinci el ev eşyaları ihtiyaç sahiplerine dağıtmaktadır. Muş Hasköy Milli Eğitim Md. Necdet Bozyel tarafından bize bildirilen Muş’taki okullarda eğitim alan183 yetim çocuğumuza ulaştırılmak üzere bot, mont, giysiler, atkı, çorap vs. giysileri toplayıp kargo ile gönderdik. Şimdi Bursa, Mudanya ve köylerimiz için böyle bir yardım kampanyası başlattık. Tüm yardım severlerimizden destek ve katkı bekliyoruz. Bize desteklerini esirgemeyen Mudanya esnafına da teşekkürlerimizi borç biliriz. Biz iki kardeş, bizleri destekleyip katkı sağlayanlarla birlikte, ihtiyaç sahipleriyle Varlığı ve Yokluğu Paylaşmak istiyoruz” dediler.

ÖMER BİLİK
3.2.2018

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK