Giritliler ve Yanyalılar buluştu

0
12
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya Giritliler ve Yanyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri Mudanya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde kahvaltıda buluştular.
Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer’in de katıldığı kahvaltıya Dernek Kurucularının yanı sıra Kurucu Başkan Hasan Aktürk de katıldı. Dernek Başkanı Zehra Nur Biricik’in açış konuşmasının ardından Kaymakam Sözer, “Dernek Başkanı Zehra Nur Hanım’ı bizlerle sizleri buluşturduğu için teşekkür ediyorum. 95. yıldönümünüz vesilesiyle böyle bir organizasyon düzenlendi, burada tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
Dernek Başkanı Biricik, “30 Ocak 1923 tarihinde imzalanan Lozan Barış Antlaşması kapsamında gerçekleştirilen, binlerce insanın hayatlarında onarılamaz acılar yaşatan (Adavatandan-Anavatana) Mübadelenin (Zorunlu göçün) 95. yıldönümü nedeniyle göç yollarında hayatlarını kaybeden büyüklerimizi anmak, onların hatıralarını yaşatmak üzere Mudanya’da yaşayan Giritliler ve Yanyalılar GİRİTYA Derneğimizin düzenlemiş olduğu kahvaltılı toplantıya hoş geldiniz” dedi. Derneğin kurucu Başkanı Hasan Aktürk ve kurucu üyelerine plaket verilirken, göç yollarında hayatını kaybedenler anısına da çam fidanı hediye edildi.

ÖMER BİLİK
6.2.2108
Giritya (3)

Giritya (5)

Giritya (6)

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK