Miniklere Anıtkabir ve kitap sözü

0
5
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya Belediyesi geçtiğimiz Kasım ayında Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümü nedeniyle düzenlediği ilköğretim okulları arasında Atatürk’e mektuplar yarışmasına katılan 1280 minik öğrenci ve aileleri 23 Nisan 2018 haftasında Anıtkabir’e gidecekler.
Belediye’ce düzenlenen Cumhuriyetin Doğduğu Kent Mudanya’nın çocuklarından Atatürk’e Mektuplar yarışmasına ilk ve orta öğretim okulundan 1280 mektupla minik eller yarışmıştı. İlk ve ortaokulları kapsayan 2 kategoride yarışan miniklerin yazdığı 10 mektup kendi dallarında hepsi birinci seçildiler. Belediye bu 10 minik öğrenciye tablet hediye etti. 1280 çocuğa da okullarında Atatürk imzalı çanta hediye edilmeye devam ediliyor. Mudanya Güzelyalı Atatürk Ortaokulu’nda bu yarışmaya katılan 97 çocuk da Başkan Türkyılmaz’ın elinden hediyelerini aldılar.
Başkan Türkyılmaz, “Cumhuriyetin doğduğu kentin okullarındaki minik öğrenciler Ata’mıza mektup yazdılar. Cumhuriyetimizi kuran ve emanet eden Atatürk’e öylesine güzel mektuplar yazdınız ki, derece yapmakta zorlandık. Sizin tertemiz duygularınız, düşünceleriniz Ata’mıza olan sevginizi ifade ettiniz, bizi çok mutlu ettiniz. Bu proje ilk kez uygulanıp bundan sonra da devam edecek. Bu yarışmanın 1, 2, 3.‘sü yok. Sizlerin duygularınız ülkemizin geleceğinin ne kadar garanti altında olduğunu, Ata’mızın bize emanet ettiği değerlerin ne kadar sağlam sizler tarafından korunup geleceğe taşınacağını ve Cumhuriyetimizi yıkmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini gösterdiniz. Size verdiğimiz sözlerde 23 Nisan haftasında hep beraber aileleriniz ve öğretmenlerinizle Anıtkabir’e gideceğiz. Ayrıca sizlerin yazdığı mektupları kitap haline getiriyoruz bir tanesi Anıtkabir’e hediye edilip diğerleri de sizlere verilecek” dedi.

ÖMER BİLİK
7.2.2018

Türkyılmaz (5)

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK