“M.Ö adlı hanımefendinin internette geçmişini araştırın..”

0
27
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Mudanya Kaymakamı olduğu dönemde tanıştığı Meltem Ö. adlı kadını kaçırıp ormanlık alanda dövdüğü iddialarıyla ilgili makamında açıklama yaptı.
“TEK TARAFLI İFTİRA MAKSATLIDIR”
Hakkında çıkan iddiaların yalan olduğunu gerçekle hiçbir alakasının olmadığını belirten Vali Çiftçi, “Bugün şahsımla ilgili basın organlarında yer alan iftira niteliğindeki iddialarla ilgili şu an açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. 21 yıllık kamu hizmetinde haktan hukuktan doğruluktan devletime ve milletime bağlılıktan asla taviz vermedim. Görev yaptığım her yerde, halkımla iç içe oldum. Daima halkımızın çıkarlarına gözettim. Bu durumdan rahatsız olanlar, elbet olmuştur. Devletime milletime aileme halel getirecek hiçbir faaliyettin içerisine girmedim. Bundan sonrada asla girmeyeceğimi beni tanıyanlar ve halkımız çok iyi biliyor. Çıkarları zarar gören birileri tarafından, kamuoyunda şahsımla ile ilgili yayınlanan görüntülerde meczup bir kişinin saldırısını ve iftiralarını içeren haberler ile izzet ve onurum alçak kullandığı kumpasla ilgili itibar suikastına kurban edilmeyi çalışılmaktadır. Bu haysiyet cellatları bu taktiklerini her dönem kendilerine tehdit olarak gördükleri kişilere karşı yapmış ver yapmaya da devam etmektedirler. Konu yargıya intikal etmiş iken tek taraflı bir iftirayı ve iddiayı basınımızın haber diye vermesi maksatlı bir yayın yapıldığını göstermektedir” dedi.
Meltem Ö. hakkında açıklama yapan Çiftçi, konuyla ilgili şunları söyledi:
“BELEDİYENİN ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN UZAKLAŞTIRILMASI SONRASI BENDEN YARDIM İSTEMİŞTİR”
“Söz konusu iddialar 9 ay öncesine ait iken neden şimdi servis edildiği kamuoyu tarafından sorgulanmalıdır. Ben söz konusu haberde adı geçen M.Ö ile Mudanya kaymakamı iken belediye özel kalemi olması münasebeti ile tanışmaktayım. Kendisi belediye yönetiminin değişmesi ile vekalet ettiği Özel Kalem Müdürlüğünden uzaklaştırılmıştır ve benden yardım istemiştir. Benden de bu yardımı bulamayınca beni telefonla tehdit etmeye başlamıştır. Kendisi de bugün verdiği demeçlerde bunu açıkça belirtmektedir. Ben söz konusu geçen M.Ö ile Mudanya Kaymakamı iken belediyenin özel kalemi olması münasebetiyle tanışmaktayım kendisiyle başka bir hukukumuzda asla olmamıştır.
“MAKAM ELDE ETMEK İÇİN BENİ BASAMAK OLARAK KULLANMAK İSTEDİ”
Beni ve ailemi tehdit etmemesi için, yaklaşık 3 ay önce mahkemeden koruma kararı aldım. Makam elde etmek için beni basamak olarak kullanmak istemiş, şahsa istediği makamlara verilmeyince kadınlık onurunu da ayaklar altına alarak, aile babası itibarımı, eş itibarımı ve devlet adamı itibarımı zedelemiş böyle bir yola müracaat etmiştir. M.Ö adlı hanımefendinin internette geçmişiyle ilgili araştırma yaparsanız her şeyi göreceksiniz. Soruşturmanın gizliği çerçevesinde başkada açıklama yapacak durumda değilim” ifadelerini kullandı.

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK