Müftülere bilgilendirme toplantısı

0
10
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Bursa İl Müftülüğü’nün her ay bir ilçede gerçekleştirdiği istişare toplantısına bu ay Mudanya Müftülüğü ev sahipliği yaptı.
Mudanya Büyükşehir İstasyon Tesisi’ndeki toplantıya Bursa İl Müftüsü İzani Turan katılırken U.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. İbrahim Öztahtalı konuk konuşmacı idi. Mudanya Müftüsü Ertuğran Mehmet Soylu’nun “hoş geldiniz” konuşması ile başlayan toplantıda, İl Müftüsü İzani Turan, “Her ay bir ilçemizde bir araya gelerek tecrübe paylaşımında bulunuyoruz. Gelen talimatları müftülerle paylaşıp kararlar alıyoruz, bu daha kaliteli hizmetin yürütülmesi ve hizmette birlikteliğin oluşması adına bunu başkanlığımız ve biz çok önemsiyoruz. Bizim Bursa’mıza kaliteli hizmet sunma amacımız var. Bugünkü eğitimde beden dili ve iletişim becerileri daha iyi kullanmak adına bilgilendirme yapılıp bundan sonraki toplantılarda değişik alanlarda, alanının uzmanları tarafından bizler daha geniş bilgilere kavuşmuş olacağız” dedi.
U.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. İbrahim Öztahtalı, beden dili ve iletişim becerileri konusunda, “İnsanların birbirleriyle kurdukları ilişkinin sağlıklı yürüyebilmesi için temel iletişim becerilerine hakim olmaları çok önemlidir. Bunların hepsinin temelinde iyi bir ana dili bilgisi yatmaktadır. Kişiler eğer ana dillerini iyi kullanma becerisini elde edemedilerse iletişimin çok önemli bir bölümünü yok sayabiliriz, çünkü insanlar konuşarak iletişim kurarlar. Ana dili iyi kullanabilme becerisi tek başlına yeterli olmayıp, insanların arasındaki ilişkinin sağlıklı yürüyebilmesi için, bu bilgilerle dinlemeyi, kendini tanımayı ve doğru ifade etmeyi etkili kullanabiliyorsa insanlarla arasındaki ilişki o derece samimi ve sıcak bir duruma dönüşür. İyi ana dilinin yanı sıra iletişimde vücut dili de önemli olup kişilerle konuşurken vücut dili ile vereceğiniz mesajlar çok önemlidir” dedi. Toplantı müftülerin fikir alış-verişi ile sona erdi.

ÖMER BİLİK
13.2.2018

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK