AK gençlerden anlamlı bağış

0
8
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya AK parti Gençlik Kolları’nda faaliyet gösteren 21-25 yaş arası 20 genç Mudanya Devlet Hastanesi’ne organ bağışında bulundu.
Mudanya AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Akdemir ve gençlik kollarında faaliyet gösteren 20 genç, T.C. Sağlık Bakanlığı organ ve doku bağış formunu doldurarak Mudanya Devlet Hastanesi Organ Bağış Sorumlusu Olcay Özlü’ye teslim etti.
Gençlik Kolları Başkanı Emre Akdemir bu organizasyonla farkındalık yaratıp organ nakli bekleyenlere destek olmak istediklerini belirtti. Akdemir amaçlarının 20 kişiyle başladıkları bu organizasyonda yapacakları çalışmalarla bu sayıyı 200 ve 2000’lere çıkarma hedefinde olduklarının altını çizdi. Akdemir, “Biz AK Gençlik olarak organ bağışının faydalı bir sosyal etkinlik olduğunu düşünüyoruz. Bu hareketimizle de toplumumuza örnek olacağımıza inanıyoruz. Organlarımızın vefatımızın ardından uygun kullanılacağına inanıyoruz. Bizler AK Gençler olarak 20 kişiyle geldik ama çalışmalarımızla binlerce bağışçıya ulaşacağımızı tahmin ediyoruz” dedi.
Mudanya Devlet Hastanesi Organ Bağış Birimi Sorumlusu Olcay Özlü, bu tür bağışları tüm vatandaşlardan beklediklerini ve ülkemizde organ bekleyen birçok hasta olduğu belirtip gençlere desteklerinden ve örnek olmalarından dolayı teşekkür etti.

ÖMER BİLİK
14.2.2018

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK