Mudanya’da heyelan korkuttu

0
23
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Son günlerde ülkemizde aşırı yağışlardan dolayı gün geçmiyor ki istinat duvarları, caddeler, sokaklar ve evlerde heyelan haberlerine bir yenisi de Mudanya’dan eklendi.

Mudanya Halitpaşa Mahallesi Kırkdamla Caddesi’ndeki yol günlerdir yağan şiddetli, yağışlar ve çevre sakinlerinin ifadelerine göre uzun süredir atık su giderlerinden sızan sular heyelana neden olup yolun bir kısmının çökmesine neden oldu.

Geçtiğimiz gün büyük bir gürültü duyan çevre sakinleri ve binalarda oturan vatandaşlar deprem oluyor zannetseler de bir müddet sonra Kırkdamla Caddesi altındaki Umutevler Sitesi’nden Zirve Sitesi’ne çıkan merdivenin istinat duvarı su ve toprak baskısına dayanamayarak heyelan meydana gelip çöktüğünü gördüler. Heyelandan dolayı Umutevler Sitesi’nin alt katındaki barınağına vuran kaya parçası duvarda delik açarken bina sakinleri korku dolu anlar yaşadılar. Site yöneticisi Orhan Yeşilkırmak, ilgili bütün mercilere başvurmalarına karşın hiçbir işlem yapılmayıp, Belediye’nin bariyer koyup emniyet şeridi ile yolun trafiğe kapatıldığını belirtip ilgililerin gerekli önlemleri bir an önce almalarını beklediklerini ve olası bir facianın yaşanmasının beklenmemesini istedi.

ÖMER BİLİK

9.3.2018

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK