“VATANA İHANET KANUNU ÇIKARILSIN”

16.01.2024 - Salı 22:25

Son dönemde gelen şehit haberleri tür yurtta yürekleri yakarken, Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı yaptığı açıklamada içeride ve dışarıda hainlerle kararlılıkla mücadele edilmesi gerektiğine vurgu yaparak en hızlı şekilde “Vatana İhanet Kanunu” çıkarılmasını talep etti.

 

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bulunan üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada, 9 vatan evladı şehit oldu. Acı haber tüm yurtta yürekleri dağlarken, yazılı bir açıklama yapan Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Genel Başkanı Turgay Yazıcı, “Vatana İhanet Kanunu” çıkarılması konusunu gündeme getirdi.

“Yerli İşbirlikçilerini Cezalandırın”

Açıklamasında meclisteki vatansever partilere seslenen Turgay Yazıcı, “Teröristlerin bir an önce yerli işbirlikçilerinin cezalandırılmasını devlet büyüklerimizden, Milli İstihbarat Teşkilatımızdan ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizden istemekteyiz” dedi.

“Askerimizin Katili Pentagon Ve İsrail’dir”

Son 20 günde meydana gelen 2 saldırının da aynı bölgede olduğunu hatırlatan Yazıcı, “Söz konusu alandaki askeri üs bölgeleri, köylerde kamufle olmuş teröristler tarafından sürekli izleniyor. Ama asıl izlemeyi ABD, Kuzey Irak’taki Erbil ve Suriye’deki Ebu Hacar ile Haseke üslerinden yapıyor. ABD üslerinde, TSK’nın tüm askeri üs bölgeleri ve hareketliliği anlık izleniyor. Elde edilen veriler ve bilgiler, Kuzey Irak’taki terör örgütü mensuplarına iletiliyor. Afganistan’da da görev yapmış havacı Albay Paul Miller’in başında olduğu ekip, önce Suriye’deki üslerde PKK’lı teröristlere eğitim veriyor. ABD ve müttefiklerinin Suriye'deki askeri harekat merkezi Centcom Komutanı General Erik Kurilla bölgeyi ziyaret ediyor. ABD üslerine İsrail ordusundan 6 subaydan oluşan bir ekip geldi. Başında Yarbay Eliat Segal’in olduğu ekip, İHA dahil birçok teknolojik yöntemle elde edilen istihbaratın teröristlere akışını sağlama görevini üstleniyor. Buradan da anlaşılıyor ki Türkiye artık PKK ile savaşmıyor. Karşımızda ABD ve ona açıkça eklemlenen İsrail var. Türkiye’ye karşı terör örgütü PKK üzerinden bir vekalet savaşı yürütülüyor” açıklamalarında bulundu.

“Yeni Bir Fırat Kalkanı Harekatı Yapılmalı”

Açıklamasında yeni bir harekat yapılması gerektiğine de vurgu yapan Turgay Yazıcı, şöyle devam etti: “Operasyonların devam ettiği coğrafyanın son derece zorlu bir alan olduğunu biliyoruz. Koşulların zor olması vazgeçmek anlamına gelmiyor. Eğer orada askeri güçlerinizi barındırmaktan vazgeçerseniz ülkenin güvenliğinden de vazgeçmiş olursunuz. Mücadeleye devam etmek zorundayız. PKK'nın o bölgedeki etkisi tamamen kırılmalı. Eğer siz örgütün etkinliğini kıramaz, geri çekilirseniz bir nevi taviz vermiş olursunuz. Ve unutmamak gerekir ki, terör örgütlerine taviz verdiğiniz an terör sizi bir şekilde ele geçirir. PKK unsurları saldırdı diye Irak'ın kuzeyinden çekilecek halimiz yok. Yapılması gereken şey; coğrafi ve iklim şartları uygun oldukça daha da ilerlemek. Eğer sınır hattını bırakırsanız o teröristlerle bu sefer ülkenizin içinde mücadele etmek zorunda kalırsınız.”

Misakı Milli Vurgusu

“Misak-ı Millîyi kavrarsak, Misak-ı Millîyi anlarsak, Suriye’deki sorumluluğumuzun ne olduğunu anlarız, Irak’taki sorumluluğumuzun ne olduğunu anlarız. Ama onu bilmezsek ne Suriye’deki sorumluluğumuzun ne olduğunu anlarız ne de Irak’taki sorumluluğumuzun ne olduğunu anlarız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti 2200 yılık devlet geleneği ile devlet aklı ile bu mücadeleyi kararlılıkla sürdürecek kudrete sahiptir. İçeride de bu düşünceyle bir an evvel Vatana İhanet Kanunu çıkarılmalı, teröristlerin yeri işbirlikçileriyle de aynı ciddiyetle ve zaman kaybetmeden mücadele edilmelidir.”

YORUM YAZ
MUDANYA HAVA DURUMU
Gökhan Dinçer
BURSA HABERLERİ
Mudanya nöbetçi eczaneleri