MUDANYA'DA SİHİRLİ MANTAR OPERASYONU

03.03.2024 - Pazar 16:08

MUDANYA'DA SİHİRLİ MANTAR OPERASYONU 

Mudanya'da uyuşturucu tacirlerine 'Sihirli Mantar' operasyonu düzenlendi. 1 şüpheli yakalandı.

Mudanya ilçe emniyet müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro ve Güvenlik Büro Amiri ekipleri, uyuşturucu madde satışı, temini ve kullanımını engellemeye yönelik yoğun bir çalışma yürütmektedir. Bu çerçevede alınan bilgiler doğrultusunda F.A isimli şahsın ikametinde yapılan aramada 19.1 gram marihuana, 14.5 gram esrar, 9.4 gram kullanılması durumunda ölümle sonuçlanabilecek derecede tehlikeli olan halüsinasyon görmeye neden olan mantar ile 2 adet uyuşturucu öğütme aparatı ve uyuşturucu içiminde kullanılan sigara kağıdı ele geçirilmiştir.

Bursa ve yakın bölgesinde ilk defa Mudanya'da yakalanması gerçekleşen Mantarın içerdiği psilosin ve psilosibin, 1971 Psikotrop Maddeler Sözleşmesi Ek 1 listesinde yer aldığı gibi ülkemizde de 2313 sayılı Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanunun 19. maddesi gereği uyuşturucu maddeler kapsamına alınmıştır. Bu kapsamda yakalanan F.A isimli şahıs hakkında tahkikat başlatılarak şahıs savcılığa sevk edilmiştir.

Emniyet güçleri uyuşturucu madde kullanımı ve ticaretiyle mücadele konusunda kararlılıkla çalışmalarını sürdürmektedir. Kamunun güvenliği ve genel sağlığı için bu tür faaliyetlere karşı alınan tedbirlerin artarak devam edeceği belirtilmektedir.

YORUM YAZ
MUDANYA HAVA DURUMU
bosalan1
BURSA HABERLERİ
Mudanya nöbetçi eczaneleri