MUDANYA ESTETİKLE BULUŞUYOR

09.07.2024 - Salı 14:22

MUDANYA ESTETİKLE BULUŞUYOR

 ‘Yeniden Yeşil Bursa’ hedefiyle çalışmalarını sürdüren ve mevcut yeşil alanları daha estetik hale getiren Büyükşehir Belediyesi, park, bahçe, sokak, kavşak ve sahiller başta olmak üzere kentin farklı noktalarında yaptığı çalışmalarla çevreye görsel zenginlik katıyor.

Bursa’yı yeniden yeşil kimliğine kavuşturmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, mevcut yeşil alanları da peyzaj çalışmalarıyla yeniden düzenliyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, daha yeşil, daha mavi ve daha estetik bir Bursa için park, bahçe, sokak, kavşak ve sahiller başta olmak üzere düzenlemeler yapıldı.

Bu kapsamda Parklar ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri, Güzelyalı, Tirilye, bakım-onarım ve tanzim çalışmaları sürdüren ekipler, Sahil Planlama ve Yapım Şube Müdürlüğü ekipleri ile sahillerin daha temiz ve kullanışlı hale getirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Tirilye, Güzelyalı, sahillerindeki gelgitler ve şiddetli rüzgar sebebiyle dalgaların neden olduğu korozyondan dolayı oluşan çökmeleri ortadan kaldırmak amacıyla kütle beton çalışmaları tamamlandı.

YORUM YAZ
MUDANYA HAVA DURUMU
bosalan1
BURSA HABERLERİ
Mudanya nöbetçi eczaneleri