DSP BURSA; MUDANYA “ÜMİT” Lİ

15.01.2024 - Pazartesi 21:07

Demokratik Sol Parti Mudanya Belediye Başkan Adaylığına Avukat Ümit Çelebi’yi aday gösterdi.

DSP Bursa; Mudanya “Ümit” li

Mudanya’da gerçekleşen organizasyon sonrası şehitler için okunan dualar sonrası davetli gelen misafir ve Mudanyalılara pilavda dağıtan DSP Bursa Örgütü ilçeden oldukça umutlu. Organizasyona Parti Meclis Üyeleri Ahmet Olcay Akıncı, Ahmet Yılmaztürk, İbrahim Levent Dönertaş, İl Başkanı Hüseyin Cahit Akıncı, İl Sekreteri Mahmut Bayram, İl Disiplin Kurulu Üyeleri Sultan Akıncı ve Cihan Özen, Osmangazi Belediye Başkan Adayı Mehmet Seskır, Nilüfer Belediye Başkan Adayı Feride Çınarkes, Orhangazi Belediye Başkan Adayı Nurdan Bilgin, Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Salim Demiray, Karacabey Belediye Başkan Adayı Taner Çınarkes, Mudanya Belediye Meclis Üyeleri Adayları Yalçın Avcı, Ziya Gökalp ve Mustafa Demir, Belediye Meclis Üye Adayları Nihat Boşel, Tülay Armağan, Nursel Münüre Banuş, Şengül Paraguşa, Alev Can ve Çiğdem Türkan katılım gösterdi.

Mudanya Ümit’li

Mudanya’nın sorunlarını yakından bilen Avukat Ümit Çelebi’yi Mudanya’yı kazanmak için aday gösterdiklerini belirten DSP Bursa  İl  başkanı Hüseyin Cahit Akıncı, Bursa’nın bir çok ilçesinde Belediye başkan adaylarını ve meclis üyesi adaylarını belirlediklerini şu sözlerle ifade etti;

“DSP il örgütü olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun yanında genel siyaseti de yakından takip ediyoruz. Maalesef daha koltuğa oturmadan Kandile selam söyleyen bir ana muhalefet partisinin ülkemizde olduğunu biliyoruz. DSP olarak ülkemizde iki kırmızı çizgimiz var.

Birincisi hain terör örgütüne destek olanlar ile bir araya gelmemek, İkinci maddemiz ise Anayasanın ilk 4 maddesine kim dokunursa dokunsun karşısında oluruz. Biz bu ilkeler doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bugünde bu sürdürdüğümüz çalışmalar neticesinde genç ve dinamik kardeşimiz Avukat Ümit Çelebi’yi Mudanya Belediye Başkan adayı olarak açıklıyoruz” dedi.

Kentsel Dönüşüm İlk Önceliğimiz Olacak

Mudanya’nın hak ettiği yere gelmesi için Adaylığını açıkladığını belirten Avukat Ümit Çelebi başkanlığa seçildiğinde ilk önceliğinin deprem fay hattı üzerinde bulunan Mudanya’nın kentsel dönüşümü olacağını söyledi

Başarılı mesleki ve akademik kariyeriyle dikkat çeken Avukat Ümit Çelebi “Uzun süredir Mudanya’da ikamet ediyorum. Mudanya’nın sıkıntılarını yakından biliyorum. Mudanya için çok iyi şeyler yapabiliriz. Mudanya’nın sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkarmak için hayallerim, projelerim ve en önemlisi umudum var.  Halka nefes aldıracak çalışmaları hayata geçirmek, Mudanya halkının deprem bilincini artırmak, Rantsal değil kentsel dönüşüme önem vereceğim. Yaşanabilir bir kent olarak Trafik ve Otopark sorununu Mudanya’da çözeceğiz. Mudanya’da Kültür Merkezleri açarak halkımızın sosyal etkinliklerini artıracağız” dedi.

Hemşehrilerinden Büyük Destek

Soğuk havaya rağmen  çok sayıda vatandaşın katıldığı adaylık açıklamasında Avukat Ümit Çelebi’yi Giresunlu hemşeriler ide yalnız bırakmadı.

Program sonrasında şehitlerimiz ruhuna yemek ikramında bulunulurken, barışın ve umudun simgesi DSP’nin Ak Güvencileri de uçuruldu.

YORUM YAZ
MUDANYA HAVA DURUMU
bosalan1
BURSA HABERLERİ
Mudanya nöbetçi eczaneleri