MÜFTÜ ÖZLER’İN “BERAT KANDİLİ” MESAJI

22.02.2024 - Perşembe 14:40

MÜFTÜ ÖZLER’İN “BERAT KANDİLİ” MESAJI 

Mudanya Müftüsü Dr. İbrahim ÖZLER, “Berat Kandili” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mudanya Müftüsü ÖZLER, "24 Şubat 2024 Cumartesi gecesini 25 Şubat 2024 Pazar gününe bağlayan gece idrak edilecek olan Berat Kandili; kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelmektedir. Dolayısıyla ruhumuzu, kalbimizi ve gönlümüzü maddi ve manevi yönden aydınlatan, bununla birlikte kötülüklerden, hatalardan ve kusurlardan arındıran kandil gecelerimizden birisi de Berat Kandili’dir.

Berat Kandili, aynı zamanda on bir ayın sultanı olan Ramazan ayının da bir müjdecisi olmakla beraber kendimizi yenilemek, geçmişimizi sorgulamak, geleceğimizi planlamak ve geleceğe dair ümitlerimizi kaybetmemek için önümüze konulan çok büyük bir fırsattır. İşte bu sebepledir ki, hikmet ve rahmet yüklü mübarek Berat Kandili münasebetiyle muhasebemizi yapıp günahlarımıza tövbe edelim. Başta kendimiz olmak üzere ailemiz, yakınlarımız, toplumumuz, ülkemiz, Müslümanlar ve tüm insanlık için Allah (cc)'a dua edelim.

Bu duygu ve düşüncelerle Mudanyalı kardeşlerimizin Berat Kandili’ni en içten dileklerimle kutlar, bu güzel gecenin başta ilçemizin, bölgemizin, milletimizin ve tüm İslam âleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın da barışına, huzuruna, mutluluğuna ve kardeşliğine vesile olmasını Yüce Allah (cc)'tan niyaz ve temenni ederim.

YORUM YAZ
MUDANYA HAVA DURUMU
bosalan1
BURSA HABERLERİ
Mudanya nöbetçi eczaneleri