MUDANYA E-SPOR ŞAMPİYONLUKLARA DOYMUYOR

22.03.2024 - Cuma 17:47

MUDANYA E-SPOR ŞAMPİYONLUKLARA DOYMUYOR 

Bursa'nın ilk resmi E-Spor kulübü olarak Mudanya'da kurulan Mudanya E-Spor takımı, kazandığı birinciliklerle Marmara ve Ege bölgesinde ismini ezberletirken,İstanbul'da düzenlenen büyük e-spor turnuvasında birinci oldu.

Öncesinde Bursa birinciliği, Marmara ve Ege bölgeleri ikinciliği başarıları olan Mudanya E-Spor, başarılarının arasına İstanbul birinciliğini de ekledi. Ödül törenine Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın'ın katılımıyla düzenlenen turnuvada birincilik kupasını ve ödülünü Bakan Dr. Osman Aşkın Bak'tan alan Mudanya E-Spor kulübü, Bursa'ya büyük bir e-spor merkezi sözü aldı. Bunun karşılığında Dr. Osman Aşkın Bak, Bursa'da e-sporu beraberce yaygınlaştırmak ve daha ileri seviyelere taşımak için Mudanya E-Spor'a görev verdi ve Mudanya E-Spor yetkililerinden söz aldı.

Mudanya E-Spor Başkanı ve Kurucusu Y. Kubilay Tınmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, "Geleceğimizin spor dalı E-Spor'un Bursa'da öncüsü olduk, ilkleri başarıyoruz. Bu alanı Bursa'da daha da yaygınlaştırıp profesyonelleştireceğiz. Devletimiz, belediyelerimizin destekleriyle en mükemmel tesisleri ve en kaliteli oyuncuları Bursa'mızdan çıkaracağız" diyerek, duygularını dile getirdi.

YORUM YAZ
MUDANYA HAVA DURUMU
bosalan1
BURSA HABERLERİ
Mudanya nöbetçi eczaneleri