MUDANYA LOKMAN HEKİM CAMİİ AÇILIŞI YAPILDI

05.04.2024 - Cuma 19:04

MUDANYA LOKMAN HEKİM CAMİİ AÇILIŞI YAPILDI

 Mudanya Halitpaşa Mahallesinde yapımı tamamlanarak ibadete hazır hale getirilen Lokman Hekim Camii, düzenlenen açılış töreni yoğun katılımla, dualarla gerçekleşti.

Mudanya Müftüsü Dr. İbrahim Özler'in öncülüğünde gerçekleşen tören Mudanya Kaymakamı Ayhan Terzi, Bursa İl Müftü yardımcıları ve kalabalık cemaatin katılımıyla gerçekleşti. İlk olarak konuşmasını yapan Müftü Özler, lokman hekim Camiinin teknik özelliklerinden bahsetti. Müftü Özler hoş geldiniz konuşmasının ardından,, " Mudanya'mızda 69. sırada bulunan mülkiyeti hazineye ait olan 3 buçuk dönüm arsada 1800 metrekare alan üzerinde oturtulmuş, çift minareli camimizdir. Bu bölgede ihtiyacı karşılamış olacak. Ben başlangıcından bu güne kadar camimize emek veren maddi ve manevi katkı sağlayan tüm hayırsever kardeşlerimize canı gönülden teşekkür ederim" diyarek katılımcıların Kadir Gecesini tebrik ederek kendilerine teşekkür etti.

İl Müftü Yardımcısı Mehmet Köktaş'ın yaptığı dua sonrası açılışa geçildi. Mudanya Kaymakamı Ayhan Terzi Yapımında katıları olanlara teşekkür ederek, cemaatin kadir Gecesini kutladı. Camiinin yapımında büyük katkıları olan Fazlı Güneş, Birol Birinci, AK Parti İlçe Başkanı Osman Şeker, İl Müftü Yardımcıları Faruk Güneş, Ömer Ayan, Mehmet Köktaş kurdeleyi keserek Lokman Hekim Camiinin açılışını gerçekleştirmiş oldular.


YORUM YAZ
MUDANYA HAVA DURUMU
Gökhan Dinçer
BURSA HABERLERİ
Mudanya nöbetçi eczaneleri