MUDANYA JANDARMA'DAN TRAFİK BİLGELNDİRME ÇALIŞMALARI

11.05.2024 - Cumartesi 12:23

MUDANYA JANDARMA'DAN TRAFİK BİLGELNDİRME ÇALIŞMALARI

Mudanya İlçe Jandarma Komutanlığı Okullarda, kırsal mahallerde ve servis araçlarında yaptığı çalışmalarla trafik kuralları ve trafikle ilgili bilgilendirmelerde bulunarak sağlıklı ve emniyetli yaşamanın kurallarını anlattı.

Esence Mahallesi  Ortaokulu ile  özel bir okulda gerçekleştirilen sunumlarda, Jandarma ekipleri temel trafik kuralları, karşıdan karşıya geçiş kuralları, okul taşıtlarına binme ve inme kuralları, emniyet kemeri kullanımı, yaya geçidi ve okul geçidi kuralları ile ilgili detaylı bilgilendirme yaptılar. Ayrıca, alt ve üst geçit kuralları da öğrencilere aktarıldı.

Trafik ekipleri tarafından Bademli Mahallesi'nde bulunan Özel Kültür Okulları, Okul Servis Sürücülerine yönelik  Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinde belirtilen ve güvenli servis kullanımı ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı ve Eğitici broşürler dağıtıldı.

Köy Kahvehanelerinde Tarım Araçlarının Güvenli Kullanımı Traktör Kazalarının azaltılmasına yönelik bilgilendirmeler yapılarak vatandaşların görebileceği yerlere farkındalık oluşturacak afişler asıldı.

Mudanya İlçe Jandarma Komutanlığı'nın bu etkinlikleriyle, genç nesillerin ve vatandaşlarımızın  trafik kuralları konusunda bilinçlenmesi ve trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturulması hedeflendi. Benzer etkinliklerin gelecekte de devam edeceği belirtildi.

YORUM YAZ
MUDANYA HAVA DURUMU
Gökhan Dinçer
BURSA HABERLERİ
Mudanya nöbetçi eczaneleri