ÖZGÜR GENÇ TİYATRO TOPLULUĞU ÇOCUKLARA UMUT OLDU

27.05.2024 - Pazartesi 10:14

ÖZGÜR GENÇ TİYATRO TOPLULUĞU ÇOCUKLARA UMUT OLDU 

Mudanya'nın yetenekli gençleri, tiyatro sanatını İnegöl'ün Hamzabey Mahallesi'nde bulunan Hamzabey İlkokulu'na taşıyarak, öğrencilere unutulmaz bir gün yaşattı.

Özgür Genç Tiyatro Topluluğu adını verdiği bu beş kişilik grup, ormanın korunması, düzenli ders çalışmanın önemi ve akran zorbalığının zararları gibi önemli konuları işleyen bir oyun sergiledi.

Oyunun yazarlığını ve yönetmenliğini üstlenen Mehmet Emir Öz ve Ali Efe Gür,sınırlı imkanlarla, dekor veya kostüm olmadan sahneledikleri oyunla, çocukların yüzlerindeki mutluluğu gözlemleme fırsatı buldu.

Okul öğretmenleriyle yapılan görüşmelerde, bazı öğrencilerin tiyatroya veya sinemaya hiç gitmediğini öğrenen topluluk, bu durumun oyunun önemini daha da artırdığını belirtti.

Topluluk, ilk oyununu Hamzabey köyünün çocuklarına sunmanın verdiği umut ve mutluluğun değerinin paha biçilemez olduğunu ifade etti.

Bu etkinlik, kültürel etkinliklere erişimi sınırlı olan çocuklar için yeni ufuklar açmayı hedefliyor ve topluluğun sanata olan tutkusunu ve toplumsal sorumluluk bilincini gözler önüne seriyor.

Özgür Genç Tiyatro Topluluğu, tiyatro oyunlarıyla çocukların hayal dünyasını genişletmeye ve onlara ilham vermeye devam edecek.

 

✅HABER:İlhan ATABEY

Etiketler
YORUM YAZ
MUDANYA HAVA DURUMU
Gökhan Dinçer
BURSA HABERLERİ
Mudanya nöbetçi eczaneleri