TURİZM BAKAN YARDIMCISI NADİR ALPASLAN MUDANYA'DAYDI

16.03.2024 - Cumartesi 10:00

TURİZM BAKAN YARDIMCISI NADİR ALPASLAN MUDANYA'DAYDI

 Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, gün boyunca AK Parti Mudanya Belediye Başkan adayı Gökhan Dinçer ile birlikte Mudanya'nın tarihi ve turistik yerlerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan sabah saatlerinde buluştuğu AK Parti ilçe teşkilatı ile birlikte Mudanya Mütarekesini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra Mudanya 12 Eylül Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret ederek onları dinledi ve Başkan adayı Gökhan Dinçer'e  destek istedi. Bakan Yardımcısı Alpaslan Cuma Namazını Fevzi paşa Mahallesinde "Yeni Cami" de kılmasının ardında dernekleri ziyaret etti. Mudanya Lozan Mübadilleri Derneği,  Mudanya Giritliler ve Yanyalılar Kültür Derneği, Alevi Kültür Derneği' ziyaret ettiler.

Tirilye, Dereköy, Aydınpınar'da bulunan tarihi eserleri ziyaret ederek buradaki eserler hakkında ilgiler alarak, en kısa zaman bu bölgemizi turizme kazandırmak için gereken çabayı göstereceğini ifade etti.

Gezinin akşamı Bakan Yardımcısı Alpaslan, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, sanayici ve iş adamları ile birlikte Mudanya'nın tarihi ve turistik oteli Montania'da iftar yaptı. İftar sonrası konuşan Alpaslan Pandemi öncesi, sonrası ve Türkiye'nin gelecek için turizm hareketlerini içeren bilgiler verdi. Mudanya'daki tarihi eserlerin en kısa zamanda turizme kazandırılarak bölgenin turizm potansiyelinin artırılacağını söyledi.

Konuşmasının sonun da Mudanya Belediye Başkan adayı Gökhan Dinçer'in seçilmesi durumunda devlet ve Büyükşehir Belediyesi'nin de destekleriyle Mudanya'nın yıldızının parlayacağını söyleyerek, "genç, dinamik, belediye tecrübesi olan arkadaşımıza destek vererek Mudanya'yı yeniden ayağa kaldırmalıyız" diyerek destek istedi.

YORUM YAZ
MUDANYA HAVA DURUMU
bosalan1
BURSA HABERLERİ
Mudanya nöbetçi eczaneleri